1. Dzisiaj w naszej diecezji przeżywamy Niedzielę Synodalną.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – św. Wacława, męczennika
 • we wtorek – świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
 • w środę – św. Hieronima, prezbitera doktora Kościoła
 • w czwartek – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i dra K-ła
 • w piątek – św. Aniołów Stróżów

 

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice,
a wśród nich naszej Pani Organistce Teresie

składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 

 1. W czwartek rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować przed Mszą św. o godz. 1630, a w niedzielę po Mszy o godz. 900 Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z naklejkami. Natomiast od jutra Msze święte wieczorne o godz. 1700
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę i czwartek od godz. 1600 – zapraszamy dzieci i młodzież. Piątek zostawmy starszym oraz tym którzy pracują. Adoracja codziennie od godz. 1600, zapraszamy do modlitwy. W I sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 1615
 3. W środę na Msze św. wieczorną zapraszamy Dzieci Komunijne wraz z Rodzicami. Na tej Mszy dzieci otrzymają różańce święte.
 4. Zapraszamy na spotkanie aspirantów, we wtorek po Mszy wieczornej.
 5. Zapraszamy na różaniec i Mszę świętą na godz. 1630 uczniów klas Szkoły Podstawowej na spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania:
 • czwartek – kl. 7
 • piątek – kl. 8
 1. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca, na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich. Składka na cele parafialne, tym razem na zakup węgla do kościoła.
 2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godzinę 900, prosimy parafian z os. Furcówka: Chryczyk Katarzyna nr 419B, Chryczyk Maria nr 419, Król Katarzyna nr 419A, Smreczek Aneta nr 415, Polaczyk Małgorzata nr 412.
 3. Zachęcamy do nabywania Gościa Niedzielnego, w którym możemy przeczytać m.in. artykuł o Aniołach Stróżach, pt.: „Anioł bliski ciału”.
 4. Przekazaliśmy 50 int. pogrzebowych ks. Maciejowi Pliszcze za śp. Wiesława Jagiełę oraz gregorianki i na październik ks. Robertowi Bielowi i Klasztorowi za: śp. Janinę Bielską, 2. za śp. Stanisława Jurkowskiego, 3. za sp. Wiesława Jagiełę oraz ks. Mariuszowi Michalikowi za śp. Wiesława Jagiełę.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !