1. Przeżywamy w naszej diecezji niedziele synodalną.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • poniedziałek – św. Hieronima
 • wtorek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus
 • środa – świętych Aniołów Stróżów
 • piątek – św. Franciszka z Asyżu
 • sobota – św. Faustyny Kowalskiej

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, a wśród nich naszej Pani Organistce Teresie składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych.

 1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z obrazkami. Natomiast od jutra Msze święte wieczorne o godz. 17.00.
 2. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę, czwartek od godz. 16.00 – zapraszamy dzieci i młodzież. Piątek zostawmy starszym oraz tym którzy pracują. W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek godzinę przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy i adoracji. W I sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej wieczornej.
 3. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca, na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. w oprawie góralskiej. Zapraszamy
  w strojach góralskich. Składka na cele parafialne, zakup węgla do kościoła.
 4. W najbliższą środę na godz. 17.00 zapraszamy Dzieci Komunijne wraz z Rodzicami. Natomiast o godz. 16.30 spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.
 5. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z Białówka: Krzyśko Teresa nr 327A; Szlaga Anna nr 324A; Pawlikowska Ewa nr 325E; Pawlikowska Marzena nr 325D; Buczek Krystyna nr 324.
 6. W najbliższą sobotę na godzinę 9.00 prosimy mężczyzn z naszej parafii o pomoc w uporządkowaniu parkingu i wycince 10. drzew na Starym placu kościelnym. Prosimy o zabranie pił i siekier.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. specjalny dodatek – margaretka – z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze.   
 8. Przekazaliśmy intencje pogrzebowe, gregorianki na październik dla ks. Roberta Biela i jego klasztorowi: za śp. Marię Wójciak, śp. Stanisława Grzywnowicza, śp. Stanisława Bielskiego oraz śp. Bronisława Rungera od syna Stanisława z rodziną. Natomiast ks. Mariusz Michalik odprawiać będzie gregoriankę za śp. Stanisława Bielskiego
 9. W imieniu p. Organistki i jej rodziny wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w organizację i wzięli udział w festynie charytatywnym na rzecz jej Brata. Niech Bóg wynagrodzi za każde dobro.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia !