1. Dzisiejsza niedziela w naszej diecezji jest niedzielą synodalną, módlmy się o owoce trwającego już synodu. Natomiast w naszej wspólnocie witamy ks. Antoniego Gabrysia misjonarza z Ekwadoru, a pochodzącego z Tylmanowej. Życzymy Mu dalszych łask Bożych, siły i zdrowia w pracy wśród Indian Ekwadorskich. Bóg zapłać za składkę na Jego misję.
  2. Jutro rozpoczynamy miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, którym będą rozdawane specjalne plansze z obrazkami.
  3. Od poniedziałku, tj. 1 października, Msze święte wieczorne o godz. 17.00.
  4. Przyszła niedziela to I niedziela miesiąca, na sumie zmiana tajemnic różańcowych oraz Msza św. w oprawie góralskiej. Zapraszamy w strojach góralskich. Składka na cele parafialne: zakup węgla do kościoła.
  5. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek, piątek i I sobotę miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę i czwartek od godz. 16.00 – zapraszamy dzieci i młodzież. W piątek zostawmy czas starszym oraz tym, którzy pracują. W pierwszy czwartek i w pierwszy piątek godzinę przed Mszą świętą będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, zapraszamy do modlitwy i adoracji. W I sobotę zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy świętej.
  6. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:

w poniedziałek  – św. Teresę od Dzieciątka Jezus

we wtorek – św. Aniołów Stróżów

w czwartek – św. Franciszka z Asyżu

w piątek – św. Faustynę Kowalską

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, a wśród nich naszej Pani Organistce Teresie, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian z os. Jaszcze Dolne: Wójciak Kazimiera nr 239, Król Teresa nr 238, Buczek Mariola nr 246A, Rozenek Rozalia nr 247, Czajka Anna nr 235. 
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. art. o św. Teresie z Lisieux, która pokazała nam, jaką drogą można wspiąć się do nieba.
  3. Składamy gratulacje naszemu Chórowi Parafialnemu, który wczoraj zdobył wyróżnienie na VI Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Chóralnej w Tarnowie.
  4. Przekazaliśmy ks. Robertowi Bielowi i Jego klasztorowi gregorianki na październik: 2 za śp. Jadwigę Siuta, oraz śp. Annę Szlagę, śp. Franciszka Gabrysia.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.