1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie to XVI Dzień Papieski. Naszą modlitwą i ofiarami składanymi po Mszy św. do puszek pragniemy wspierać „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Zachęcamy i zapraszamy do dalszej modlitwy różańcowej.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego. W tym dniu przypada również Dzień Fatimski, a więc procesja. W sobotę – św. Teresy od Jezusa, w niedzielę – św. Jadwigi Śląskiej. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, a szczególnie Pani Zakrystiance, składamy najserdeczniejsze życzenia. W piątek przeżywamy Dzień Edukacji Narodowej, czyli dzień Nauczyciela. Wszystkim nauczycielom uczącym i będącym na emeryturze – również składamy najserdeczniejsze życzenia.
 4. We wtorek tj. 11.10, na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich aspirantów jak również innych chętnych chłopców, którzy pragną dołączyć do grona ministrantów.
 5. W tym tygodniu odbędą się spotkania katechetyczne dla młodzieży przed bierzmowaniem. Na Mszę Święte wieczorne o godz. 17 zapraszamy młodzież wraz z rodzicami według następującego porządku:
  we wtorek – kl. I gimnazjum,
  w środę – kl. II gimnazjum,
  w czwartek – kl. III gimnazjum.
 1. W Piątek tj. 14.10. w Krościenku o godz. 19.00 odbędzie się Dekanalne spotkanie Młodzieży. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 18.30. Chętne osoby prosimy z zgłaszanie się do Księdza Katechety.
 2. Pamiętajmy o uporządkowaniu grobów przed Wszystkimi Świętymi. Prosimy o właściwą segregację śmieci. Od dzisiaj można też już zabrać sobie kartki wypominkowe, listopadowe i roczne. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk zmarłych.
 3. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy parafian z os. Czuby: Czajka Katarzyna nr 91, Czajka Jadwiga nr 87, Jamińska Teresa nr 85, Tylecka Janina nr 74, Polczyk Jadwiga nr 74A.
 4. Zapraszamy do czytania Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy artykuł jak wychowywać dzieci w dzisiejszym świecie.
 5. W zakrystii można nabyć kalendarz rolniczy w cenie 20 zł.
 6.  Wójt Gminy Stanisław Jurkowski serdecznie zaprasza mieszkańców gminy na uroczystość 680-lecia Tylmanowej, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 13.00 – Mszą Św.  w Tylmanowej, dalsza część uroczystości będzie miała miejsce pod Dworkiem „Bajka”.
 7. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana śp. Jan Królczyk z os. Zawady oraz śp. Bronisław Knapik z os. Marciny.

 Wszystkim parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!