1. Dzisiaj przeżywamy Rocznicę Poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy ten kościół budowali oraz prosimy za całą naszą wspólnotę parafialną, by wszyscy z tego świętego miejsca zawsze chętnie korzystali i byli za niego odpowiedzialni. W naszej Diecezji jest to również niedziela synodalna.

 

 1. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o 14.00 połączona z nieszporami żałobnymi i procesją na cmentarz z różańcem i wypominkami. Przy wejściu na cmentarz od rana lektorzy będą zbierali ofiary dla WSD w Tarnowie. W imieniu Księdza Rektora dziękujemy za każdą ofiarę.

 

 1. W sobotę Dzień Zaduszny, czyli wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 17.00. W Oktawie Wszystkich Świętych różaniec z wypominkami w procesji na cmentarz, po Mszy Św. wieczornej.

 

 1. W tym tygodniu przeżywamy również I piątek, sobotę i niedzielę listopada. Zapraszamy na Msze św. wotywne. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą. Natomiast przed Uroczystością Wszystkich Świętych spowiedź w środę i czwartek od 16.00. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież.

 

 1. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych o godz. 11.00. Zapraszamy w strojach góralskich.

 

 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • w poniedziałek – św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice,
składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość Kościoła i za ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 1000 – prosimy parafian z Puchry: Szlaga Anna nr 309A, Królczyk Magdalena nr 308, Czajka Elżbieta nr 306, Czajka Maria nr 308, Plewa Barbara nr 309B.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnymin. dodatek Płyta DVD z filmem „ Bernadetta – cud w Lourdes”.

 

 1. Dziś po Mszy św. wieczorowej zapraszamy na Grupę Biblijną. Pragniemy zgłębiać Księgę Życia. Zapraszamy dorosłych jak i Młodzież. Spotkanie odbędzie się a salce na Plebanii.

 

 1. Pani Organistka razem z Rodziną dziękują Naszym parafianom za udział w pogrzebie i zamówione Msze święte.

 

 1. Przekazaliśmy następujące msze św. gregoriańskie na listopad: Mariusz Michalik – śp. Stanisław Bielski, ks. Robert Biel – śp. Stanisław Bielski i Władysław Sikora.

 

 1. Bóg zapłać za dalsze prace przy parkingu na starym placu kościelnym. Firmie Władysława Czajki za wyrównanie parkingu, firmie Darek Sikora za wywałowanie parkingu, Panu Sołtysowi za zorganizowanie walca oraz panu Bogdanowi Gorzkowskiemu.
 2. Gmina przygotowuje wniosek o dofinansowanie na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków przy domach oddalonych znacznie od kanalizacji.Całkowity koszt jednej przydomowej oczyszczalni ścieków to ok. 17000 zł, z czego Mieszkańcy będą pokrywać tylko 2000 zł z możliwością rozłożenia na raty.Jest to znacznie tańsze rozwiązanie niż budowa szamba wymaganego prawem przy każdym budynku. Dlatego osoby niepodpięte do kanalizacji proszone są o kontakt najpóźniej do 31.10. 2019 r. z pracownikami Urzędu Gminy lub Radnymi.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia !