1. Dzisiaj przeżywamy 25 rocznicę poświęcenia naszego Kościoła. Dziękujmy Bogu za wszystkich, którzy ten Kościół budowali oraz prośmy za całą naszą wspólnotę parafialną, by wszyscy z tego świętego miejsca zawsze chętnie korzystali i byli za niego odpowiedzialni.
  2. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 oraz o 14.00 połączona z nieszporami żałobnymi i procesją na cmentarz z różańcem i wypominkami. Przy wejściu na cmentarz od rana lektorzy i ministranci będą zbierali ofiary dla WSD w Tarnowie. W imieniu Księdza Rektora dziękujemy za każdą ofiarę.
  3. W środę Dzień Zaduszny, czyli wspominamy wszystkich wiernych zmarłych. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 oraz 17.00. W Oktawie Wszystkich Świętych różaniec z wypominkami przed Mszą święta.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy: I czwartek, piątek, sobotę i niedzielę miesiąca. Spowiedź przed pierwszym piątkiem: w środę i czwartek od godz. 1600 – zapraszamy dzieci i młodzież. Piątek zostawmy starszym oraz tym którzy pracują. Adoracja codziennie od godz. 1600, zapraszamy do modlitwy. W I sobotę zapraszamy na Różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 16.15. Natomiast w przyszłą niedzielę na sumie zmiana tajemnic różańcowych. Zapraszamy w strojach góralskich.
  5. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
  • w piątek – św. Karola Boromeusza, bpa

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

  1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Błaszczaki: Knapik Michalina nr 111A, Jurkowska Janina nr 120, Chryczyk Magdalena nr 118A, Franczyk Stanisława nr 115, Janczura Danuta nr 114.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. art.: Gdzie właściwie znajdują się niebo, czyściec i piekł?
  3. W związku z ogłoszonym naborem wniosków w ramach Funduszu Solidarnościowego na realizację programu „Asystent Osobisty Osoby Niepełnosprawnej” oraz „Opieka Wytchnieniowa” na 2023 ro, Gminny Ośrodek pomocy Społecznej w Ochotnicy dolnej zaprasza do zgłaszania zapotrzebowania na usługi w ramach programu do dnia 7 listopada br. Szczegóły w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej oraz w gablocie w przedsionku Kościoła.

 

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!