1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych na sumie. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 2. Z tydzień niedziela dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
 3. W piątek przypada 104. rocznica Odzyskania Niepodległości – Narodowe Święto Niepodległości. Dziękując Bożej Opatrzności za dar wolności, modlimy się o dalsze łaski dla naszej Ojczyzny. Po południu o godz. 15.00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy Poczty Sztandarowe Społeczności Szkolnej, Harcerzy, Związku Podhala i Strażaków. Po Mszy św. złożymy wiązankę pod pomnikiem obok kościoła, następnie z modlitwą różańcową udamy się pod Krzyż Jubileuszowy na wzgórze Iwankowskie. Prosimy o pomoc Strażaków.
 4. Biskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w dniu 11 listopada tj. piątek.
 5. W tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami
  na spotkania katechetyczne na godz. 17.00:
 • we wtorek – klasy siódme;
 • w środę – Dzieci Komunijne;
 • we czwartek – klasy ósme.
 1. W środę po Mszy św. zapraszamy również na zbiórkę ministrantów i aspirantów.
 2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • W środę – święto Bazyliki Laterańskiej
 • w czwartek – św. Leona Wielkiego, Papieża
 • w piątek – św. Marcina bpa
 • w sobotę – św. Jozafata, bpa i męczennika

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9.00 prosimy mieszkańców Błaszczaki: Urbaniak Anna nr 114, Urbaniak Olga nr 114A, Kuziel Maria nr 113, Kuziel Lidia nr 113A, Czajka Aneta nr 113B.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W gościu niedzielnym m.in. art.: różne oblicza samotności.
 3. W styczniu 2023 roku nasz dekanat przeżywać będzie wizytacje kanoniczną ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Już w najbliższy wtorek do naszej Szkoły przybędzie wizytator od ks. Biskupa.
 4. 14 Rekolekcje Góralskie odbędą się w Spytkowicach w dniach 18-20 listopada. Zapisy u prezesa Piotra Króla. Szczegóły w gablocie.
 5. Spotkaniu osób niepełnosprawnych z naszego rejonu w niedzielę 13 listopada o godz. 15.00 w kościele w Łącku. Zaprasza ks. Paweł Lebda.
 6. Wójt gminy Ochotnica Dolna informuje, że w dniu 8 listopada tj. wtorek przeprowadzona będzie zbiórka sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Należy gromadzić elektroodpady na parkingu przy Szkole Podstawowej w Ochotni Górnej w godz. 7.00-12.00.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy miłego tygodnia
!