1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych na sumie. Bóg zapłać za ofiary na cele parafialne.
 2. Z tydzień niedziela dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie – w tym roku Kościół w Libanie.
 3. We czwartek przypada 103. rocznica Odzyskania Niepodległości – Narodowe Święto Niepodległości. Dziękując Bożej Opatrzności za dar wolności, modlimy się o dalsze łaski dla naszej Ojczyzny. Po południu o godz. 00 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Zapraszamy Poczty Sztandarowe Społeczności Szkolnej, Harcerzy, Związku Podhala i Strażaków. Po Mszy św. złożymy wiązankę pod pomnikiem obok kościoła, następnie z modlitwą różańcową udamy się pod Krzyż Jubileuszowy na wzgórze Iwankowskie. Prosimy o pomoc Strażaków.
 4. W tym tygodniu zapraszamy dzieci i młodzież wraz z rodzicami
  na spotkania katechetyczne na godz. 17.00:
 • we wtorek – klasy siódme;
 • w środę – klasa ósma.
 • w piątek – Dzieci Komunijne;
 1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominać będziemy:
 • we wtorek – święto rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 • w środę – św. Leona Wielkiego, Papieża
 • we czwartek – św. Marcina z Tours, bpa
 • w piątek – św. Jozafata, bpa i męcz.
 • w sobotę – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męcz

Wszystkim obchodzącym swoje imieniny i rocznice, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.

 1. Dziękujemy parafianom, którzy w ostatnim tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła na najbliższą sobotę na godz. 9:00 prosimy mieszkańców Marciny: Kowalczuk Elżbieta nr 48, Kurnyta Maria nr 47, Baran Lucyna nr 60, Niewiadomy Katarzyna nr 45, Niewiadomy Joanna nr 45A.
 2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w Gościu Niedzielnym m.in. artykuł o niezwykłym małżeństwie Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do polski zapłacili najwyższą cenę – życie.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom
życzymy  błogosławionego całego tygodnia !