Dziś przypada 100-lecie Odzyskania Niepodległości – narodowe Święto Niepodległości. Dziękując Bożej Opatrzności za dar wolności, modlimy się o dalsze łaski dla naszej Ojczyzny.

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek – św. Jozafata bpa i męcz; we wtorek – św. Benedykta i pierwszych Męczenników Polskich; w sobotę – św. Elżbiety Węgierskiej, w niedzielę – bł. Karoliny. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do udziału w Eucharystii.
  2. Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 – prosimy parafian: os. Jamne Górne: Rusnak Urszula nr 188, Czajka Dominika nr 200, Wójciak Monika nr 186, Sikora Małgorzata nr 169, Czajka Agnieszka nr 181.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym m.in. artykuł  o tym, że dla polskiego życia społecznego Kościół Katolicki był zawsze miejscem, który najsilniej jednoczył Polaków ze wszystkich trzech zaborów.
  4. W czwartek na godz. 16.30 zapraszam Dzieci Komunijne wraz z rodzicami na kolejne spotkanie.
  5. Jutro pogrzeb śp. Jana Michury z os. Szlagi o godz. 11.00, natomiast w środę w Limanowej – Sowlinach o godz. 14.00 odbędzie się pogrzeb śp. Julii Mamak – Babci naszego ks. Pawła.

Wszystkim Gościom oraz Parafianom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego całego tygodnia.