1.     Wyrażamy wdzięczność wam parafianie, za godny czas przeżycia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Szczególne podziękowania składamy Harcerzom, Strażakom, Związkowi Podhalan i Społeczności Szkolnej za poczty sztandarowe. Dziękujemy również Chórowi Parafialnemu za śpiew na sumie.

2.     Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego  oraz niedziela synodalna. W najbliższą sobotę po Mszy św. wieczorowej zapraszam na spotkanie Radę Synodalną.

3.     W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek  – św. Rafała Kalinowskiego, w środę – Ofiarowanie NMP, w czwartek – św. Cecylii; w sobotę – św. Andrzeja i męczenników koreańskich. Wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, szczególne życzenia składamy tym wszystkim, którym patronuje św. Cecylia, a więc Pani Organistce, chórowi parafialnemu, oraz scholi młodzieżowej.

4.     Dziękujemy parafianom, którzy w tym tygodniu zadbali o czystość kościoła i za złożone ofiary na kwiaty. Do sprzątania kościoła w najbliższą sobotę na godz. 900 –   prosimy parafian: os. Jamne Górne: Kurnyta Agnieszka nr 181, Bielska Dorota nr 177B, Bielska Anna 177, Jamińska Anna nr 175, Wójciak Katarzyna nr 174.

5.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się w przedsionku kościoła. W Gościu Niedzielnym  m.in. art.  o tym, jak czytanie dzieciom wpływa na ich przyszłość.

6.     W przyszłą niedzielę, 25. listopada, nasi wolontariusze z Szkolnego Koła Caritas przeprowadzą zbiórkę darów na paczki świąteczne dla dzieci z Ukrainy. Zebrane dary przekażemy ks. Rafałowi Zborowskiemu (pochodzącemu z parafii Łącko), a pracującemu wśród Polaków we Lwowie. Potrzebne są przede wszystkim słodycze (zwłaszcza czekolady), przybory szkolne, żywność długoterminowa (cukier, mąka, olej, makaron, konserwy). Zachęcamy do włączenia się w tę akcję, za każdy złożony dar składamy serdeczne: Bóg zapłać.

7.     Pragniemy podziękować, tym wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej śp. Julii Mamak – babci ks. Pawła. Dziękujemy za obecność, modlitwę i zamówione Msze święte. Bóg zapłać.

8.     Przekazaliśmy 30 int. pogrzebowych dla ks. Krzysztofa Orła za śp. Franciszka Czajkę.